Bugun...3 Bin 750 Kişi İşe Başlatıldı.
Tarih: 26-04-2017 09:47:48 + -


Milli İstihdam Seferberliği Kapsamında 3 Bin 750 Kişi İşe Başlatıldı.

facebook-paylas
Tarih: 26-04-2017 09:47

3 Bin 750 Kişi İşe Başlatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliğine olumlu yanıt verdi ve 2 ayda 3 bin 750 kişi istihdam edildi Bilindiği gibi Aralık 2016’da Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir ‘milli istihdam seferberliği’ başlatmış ve işverenlere istihdam çağrısında bulunmuştu. Aradan geçen 2 ay içerisinde Aksaray’da büyük bir istihdam gerçekleşti. SGK İl Müdürü Bilal Akgün’ün verdiği bilgiye göre 2016 sonunda Aksaray’da 4A kapsamında çalışan kişi sayısı 52 bin 112 bin kişi idi. 2017’nin ilk iki ayında ise yaklaşık 2 bin 292 kişi daha iş hayatına katıldı.

MEVSİM İTİBARİYLE RAKAMLAR ANLAMLI

İstihdamın özellikle mart ayında artmasını anlamlı bulduklarını dile getiren SGK İl Müdürü Bilal Akgün “Çünkü mart ayında, normalde mevsimin de gereği olarak bir istihdam artışı söz konusu olmazdı. Yaz aylarında inşaat, turizm, taşımacılık sektörlerinde doğal bir artış zaten vardı. Ancak 2017 martında 2 bin 292 kişinin istihdam edilmesi oldukça anlamlı. 15 Nisan 2016 tarihine bakıldığında da bu rakam 3 bin 750 kişiye ulaşmış durumda. Dolayısıyla Aksaray’ın Cumhurbaşkanımızın çağrısına olumlu cevap vermiştir” dedi.

İstihdam en çok üretim sektöründe

En az 6 bin hedefe ulaşıldığında kademeli olarak il genelindeki istihdam hedefinin artırılacağının altını çizen SGK İl Müdürü Akgün, istihdam artışının artan ihracat rakamlarına paralel olarak gerçekleştiğini kaydetti. Söz konusu istihdamların daha çok üretim sektöründe olduğunu da belirten SGK İl Müdürü Akgül, “Mevsim itibariyle inşaat sektörümüzde genel bir artış var ama bizim için asıl olan reel sektörde istihdamın sağlanması. Şehrimizdeki üretime paralel olarak mobilya imalatı başta olmak üzere üretim sektöründe daha fazla istihdam sağlandığını görmekteyiz” ifadelerini kullandı.

SGK 10 bin 229 kişiye ulaştı

Milli Seferberlik kapsamında bugüne kadar yapılan ziyaretler hakkında açıklamalarda bulunan SGK Müdürü Akgül, “SGK olarak Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla Aksaray’da bin 851 ziyaret gerçekleştirdik. Engelli, emekli, asgari ücretli, işsiz aile, şehit aileleri, gazi yakınları, küçük esnaf, OSB’deki firmalara yönelik ziyaretler gerçekleştirdik. Toplamda bin 851 işyeri ziyaretimizde 10 bin 229 kişiye ulaştık. Hedefimiz toplumun tüm kesimlerine ulaşmak” dedi.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Aksaray Tanıtım Filmi 1 Bölüm
  Aksaray Tanıtım Filmi 1 Bölüm
 • Recep İvedik 6 Fraglan
  Recep İvedik 6 Fraglan
 • Aksaray Üniversitesi Rektör Yusu ŞAHİN
  Aksaray Üniversitesi Rektör Yusu ŞAHİN
 • ANADOLU AJANSI CANLI YAYINI
  ANADOLU AJANSI CANLI YAYINI
 • Başbakan YILDIRIM Aksaray'da Halka Hitap Etti.
  Başbakan YILDIRIM Aksaray'da Halka Hitap Etti.
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Aksaray'da
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Aksaray'da
 1. Aksaray Tanıtım Filmi 1 Bölüm
 2. Recep İvedik 6 Fraglan
 3. Aksaray Üniversitesi Rektör Yusu ŞAHİN
 4. ANADOLU AJANSI CANLI YAYINI
 5. Başbakan YILDIRIM Aksaray'da Halka Hitap Etti.
 6. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Aksaray'da
VİDEO GALERİ
YUKARI