Bugun...“Yatırımların artması, üretim ve daha fazla istihdam için çalışıyoruz”
Tarih: 02-02-2017 10:17:59 Güncelleme: 02-02-2017 13:17:59 + -


Vali Pekmez: “Yatırımların artması, üretim ve daha fazla istihdam için çalışıyoruz”

facebook-paylas
Tarih: 02-02-2017 10:17

“Yatırımların artması, üretim ve daha fazla istihdam için çalışıyoruz”

Aksaray Valisi Aykut Pekmez Organize Sanayi Bölgesinde üretim yapan fabrikaları ziyaret etti. Aksaray OSB’de yatırım yapan ulusal ve uluslararası firmaların yanı sıra Aksaraylı işadamlarının da ihracata yönelik üretimleri ile adını duyurduğunu ifade eden Vali Pekmez; yatırımların artması, üretim ve daha fazla istihdam oluşturmak için gayretlerinin devam edeceğini söyledi.
 
Vali Pekmez OSB yönetim kurulu üyesi Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, OSB Müdürü Ayhan Ermiş ile birlikte Aksaray OSB’de çeşitli alanlarda üretim yapan fabrikaları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
İlk olarak Ferhat-Murat Ulu kardeşlerin sahibi olduğu Ulu Demir-Çelik’i ziyaret eden Vali Aykut Pekmez fabrika sahipleri ile görüşerek bilgi aldı. Fabrikada incelemelerde bulunan Vali Pekmez; firma sahiplerine hayırlı işler dileğinde bulundu.
Vali Pekmez daha sonra uluslararası otomotiv firmalarına üretim yapan Polytec ve Magna adlı fabrikaları ziyaret etti. Polytec firma yetkilileri Burak Akdikmen ve Mesut Boztepe, Magna firma yetkilisi Hasan Akbaş ile görüşerek bilgi alan Vali Pekmez fabrikaların üretim tesislerini gezdi. Her iki firmanın dünyaca ünlü otomotiv şirketlerine üretim yaptığını ifade eden Vali Pekmez; Aksaray’da üretilen otomotiv parçalarının dünyadaki ünlü otomotiv şirketlerine gönderildiğini bunun memnuniyet verici olduğunu belirtti.
-Aksaraylı işadamlarının başarıları ile gurur duyuyoruz
Vali Pekmez ziyaretleri kapsamında OSB’de yatırım yapan Aksaraylı işadamı Ahmet Ege’nin sahibi olduğu Ege Ay Makina’yı ziyaret etti. Firma sahibi Ege ile görüşen Vali Pekmez, Aksaray’da makine, plastik kablo ve kalsit üretimi alanında faaliyet gösteren firmanın faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Makine üretiminin yüzde 70’ini plastik üretiminin yüzde 50’ye yakınını ihraç eden firma sahibini tebrik eden Vali Pekmez Aksaraylı işadamlarının gösterdikleri başarılarından dolayı gurur duyduklarını ifade ederek her zaman yanlarında olacaklarını vurguladı.
Vali Pekmez daha sonra atık kâğıtların değerlendirildiği Dentaş Kâğıt A.Ş adlı fabrikayı ziyaret etti. Firma yetkilisi İlker Bayramoğlu ile görüşen Vali Pekmez yumurta kolisi üretim bantlarını inceleyerek üretim aşamaları hakkında bilgi aldı.
Görüştüğü yatırımcılarla OSB’nin sorun ve ihtiyaçları ve eksiklikleri konusunda görüş alışverişinde bulunan Vali Aykut Pekmez; Aksaray’ın sanayi alanındaki gelişmesinin hızını arttırarak devam etmesi gerektiğini söyledi. Eksikliklerin giderilmesi için hep birlikte gayret göstereceklerini belirtti. 

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Aksaray Tanıtım Filmi 1 Bölüm
  Aksaray Tanıtım Filmi 1 Bölüm
 • Recep İvedik 6 Fraglan
  Recep İvedik 6 Fraglan
 • Aksaray Üniversitesi Rektör Yusu ŞAHİN
  Aksaray Üniversitesi Rektör Yusu ŞAHİN
 • ANADOLU AJANSI CANLI YAYINI
  ANADOLU AJANSI CANLI YAYINI
 • Başbakan YILDIRIM Aksaray'da Halka Hitap Etti.
  Başbakan YILDIRIM Aksaray'da Halka Hitap Etti.
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Aksaray'da
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Aksaray'da
 1. Aksaray Tanıtım Filmi 1 Bölüm
 2. Recep İvedik 6 Fraglan
 3. Aksaray Üniversitesi Rektör Yusu ŞAHİN
 4. ANADOLU AJANSI CANLI YAYINI
 5. Başbakan YILDIRIM Aksaray'da Halka Hitap Etti.
 6. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Aksaray'da
VİDEO GALERİ
YUKARI